0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Виховання без дитячого садка
Random
Досить часто з тих чи інших причин батьки не віддають дитину до дитячого садка, а виховують малюка вдома. Як це вливає на розвиток дитини розповідає київський психолог Тетяна Корнієнко.
 
Більшість дітей розвиватимуться нормально й без дитячого садка. Вони виростають абсолютно нормальними. Це залежить лише від батьків, особливо в перші роки життя дитини.
 
У 3,5 років більшість дітей не готові до розлуки з мамою. У багатьох формується відчуття, що батьки кинули їх напризволяще. Деякі, навпаки, - радіють спілкуванню з одноліткам. Тому якщо вагаєтеся, віддавати дитину в дитячий садок чи ні, сходіть туди разом з дитиною. Нехай вона подивиться, як граються разом інші діти, як снідають чи обідають. Подивіться, як реагує на цей процес ваше дитя.
 
Найкраще віддавати дитину в садок, де формують невеликі групи, по 5-7 дітей. Є хоча б мінімальна гарантія того, що кожній дитині приділять достатньо уваги. У великих групах діти часто лише «відбувають присутність», коли батьки на роботі.
 
Не гірше за однолітків дитина може розвиватися і вдома. Вчити дитину читати й писати може допомогти бабуся, дідусь. Тоді діти ростуть більш прив'язаними до родини, тяжіють активніше спілкуватися з рідними. У цьому випадку важливо сформувати у малюка відчуття, що батьки й бабуся з дідусем — гарний приклад і авторитет.
 
Інколи в дитячих садках діти самі відмовлялися їсти, бо замість сніданку чи обіду їх годують самими лише тістечками. Звичайно, харчуватися вдома значно краще. Крім того, у дитсадку діти часто травмуються. Будь-яку дитину може щось розізлити. Тоді вони можуть вдарити однолітка. Коли вихователька не догледіла, діти лазять по деревах, падають і травмуються.
 
Якщо дитину в садок ви не віддали, дозволяйте їй регулярно спілкуватися з однолітками. Окрім прогулянок, коли з дитиною спілкуєтеся лише ви, відпускайте її гратися з іншими у дворі. У віці 5 років формуються навички комунікації, тому така практика — надзвичайно важлива.
 
Замість дитсадку 4-5 річну дитину краще віддати на заняття в центр дитячої творчості. Там малюки проводять значно менше часу, ніж у дитсадку. Це створить у дитини відчуття невимушеності заняття, оскільки в дитсадок примушують ходити щодня незалежно від бажання. А вчитися танцям, малюванню чи співу треба лише два-три рази на тиждень. Це приноситиме більше радості, ніж розчарування. Розпитайте в дитини, що їй подобається найбільше — можливо, ви мало знаєте, чого прагне ваше дитя.
 
 
 
Вам може бути цікаво
Таке різне Різдво
Відкладена помста – як особиста релігія
Вірш дня. Остап Сливинський
Як нагодувати диктатора: таємниці кухарів найжорстокіших тиранів ХХ століття
Галина Вдовиченко і Фоззі – про вік, досвід і читачів
Презентація-дискусія «Мости замість стін. Що об’єднує українців?» у Львові
stary_lev Стежити
дописів читачів