0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Врятуватися від злочинців за допомогою знань з фізики: можливо?
Random
Як часто, навчаючись у школі, у вас пролинала думка: «ці знання точно не знадобляться мені у майбутньому»? Подекуди шкільна наука здається нам зовсім не пов’язаною із реальним життям. У шкільні роки я не надто захоплювалася фізикою. Прикро, що тоді ще не побачила світ книга Андрія Бачинського «З Ейнштейном у рюкзаку». Вона б точно змінила моє ставлення до цієї шкільної дисципліни. Головні герої книги теж нехтували важливістю шкільних знань. А виявилось, що знання з фізики можуть врятувати від численних небезпек! Та про все по черзі.
 
Лісова школа
 
Сюжет книги викликає інтерес з перших сторінок: 7-Б клас разом із вчителем фізики Романом Денисовичем відправляється на тиждень у лісовий табір, щоб перевірити свої знання із фізики на практиці. Відразу ж уява малює затишні посиденьки біля вогнища, пісні та усмішки друзів, спільне чаювання та ігри. Але не усі учні у захваті від такої ідеї. Ні краса природи, ні романтичні споглядання зірок уночі – нічого не може зацікавити скептично налаштованих школярів. Розмови про фізику, розв’язування задач на життєвих прикладах – усе здається їм нудним та не потрібним.
 
Жага «справжніх» пригод і бажання полоскотати нерви вчителю дають про себе знати, і невеличка групка з 7-Б вирішує втекти. Куди? Вони й самі не знають: у планах знайти нові неосвоєні місцини, де можна встановлювати свої правила.
 
Головні герої: приваблюють різноманіттям образів та характерів.
 
Олег Шевчук: футболіст-красунчик (#головне_сила), який уже давно спланував своє майбутнє, пов’язане із спортивною кар’єрою. Він щиро не розуміє, для чого фізика може знадобитися йому у майбутньому. Тому до ідей Романа Денисовича ставиться без ентузіазму, скоріше з насмішкою.
 
Соломія Нечипорук: перша красуня класу (#головне_краса). Її мало цікавлять фізичні рівняння, задачі та теорії. Адже набагато захопливіше ловити на собі закохані погляди, наприклад, того ж Олега Шевчука, і не хвилюватись за оцінки.
 
Юрко Пулюй: відмінник на прізвисько «ботан-заучка» (#головне_розум). Він єдиний із компанії щиро цікавиться наукою та розповідями вчителя і знає про фізичні закони ледь не більше Романа Денисовича. Юнак давно вже знаходиться на найнижчому щаблі популярності у класі, терпить кпини від Олега та його прибічників.
 
Роман Денисович: вчитель-інноватор, щиро відданий своїй роботі. Запроваджує у шкільний процес новітні формати навчання, показує на практиці, як можна застосувати теоретичні знання з фізики, урізноманітнює шкільний процес. До дітей ставиться із повагою та любов’ю.
 
Саме Соломія, Олег та Юрко опиняються сам-на-сам із природними стихіями, далеко від лісової школи. Їм доведеться не тільки знайти спільну мову між собою, а й залишитися здоровими й неушкодженими серед численних небезпек. І допоможуть їм саме… знання з фізики! Добре, що в їхній компанії опинився Юрко. А то б могло все скластися зовсім по-іншому…
 
Фізика рятує
 
Разом із головними героями читач потрапить у цікавезні, захопливі, але небезпечні пригоди. Спостерігаючи за головними героями, ми дізнаємося, як зробити човен із підручних матеріалів; як розпалити багаття без сірників чи запальнички; як зорієнтуватися у лісі без компаса; як пройти болото, яке затягує; та, нарешті, як вибратися із зачиненого будинку, де тебе залишили злочинці! 
 
«Буря врізнобіч кидала бляшаним човном-катамараном, і хоч Олег з усіх сил намагався вирівнювати його саморобним веслом-палицею, відносила все далі й далі від берега.
 
Соломія з Юрком, вчепившись у борти обома руками, присіли на дно бляшанки. Спочатку Юрко ще намагався допомагати Олегові, але тільки заважав йому своєю незграбною шарпаниною. Врешті Олег відсунув його ліктем до борта і наказав міцно триматися, щоб не випасти у воду.
 
Соломія, примруживши очі, щось бурмотіла. Крізь пориви вітру долинало: «Допоможи… я дурна… здався той острів…».
 
Звичайно, все вдавалося школярам не з першої спроби і тільки завдяки спільним зусиллям. Але завзятість, наполегливість і хоробрість виявляються сильнішими, ніж страх перед природою чи людьми. Головні герої зрозуміють, що добре знати фізику – це не тільки дуже цікаво, а й життєво необхідно.
 
 
Юрку, Соломії та Олегу доведеться стати справжніми друзями та довіритись одне одному задля порятунку. Кожен із них проявить себе по максимуму: стане у нагоді логіка та знання Юрка, сила та хоробрість Олега, кмітливість Соломії. Тільки спільними зусиллями однокласники зможуть здолати усі перешкоди, і за час своєї пригоди переосмислити ставлення до життя та одне до одного. У єдності – сила!
 
Що важливіше: розум, сила чи краса?
 
Разом із героями книги читач буде шукати відповідь на одвічне питання: що важливіше – розум чи сила?А може, краса? Чи можна обрати щось одне і знехтувати іншим? Що таке справжня дружба і в чому вона визначається? Що таке зрада в дружбі? Де межа відповідальності за власні вчинки?
 
Завдяки вдало підібраним типажам школярів читачі будуть асоціювати себе з головними героями та разом із ними вчитися долати різні небезпеки.
 
Звичайно, кардинального та миттєвого перевтілення головних героїв не відбулося: Соломія інколи більше переймалася справністю свого смартфона, ніж порятунком, та і чи на довго запам’ятає уроки життя Олег – залишиться для нас таємницею. Але зерна добра, розуміння, толерантності та взаємодопомоги у серцях дітей все ж проросли, що вже надзвичайно важливо. А Юрку випала унікальна нагода показати перед дівчиною, яка так подобається, що сила – це добре, але що вона важить без розуму та доброго серця?
 
Навіть ті читачі, у яких фізика не належить до улюблених дисциплін, можуть щиро зацікавитися цією дивовижною, життєво необхідною наукою. А детективно-пригодницький сюжет повісті, маленькі словнички термінів та схематичні ілюстрації, які знаходяться у книзі, їм у цьому допоможуть.
 
Фізика – це цікаво і захопливо! Фізика – це круто! Я у цьому переконалася.
 
Вам може бути цікаво
Дитячі та підліткові книжки Старого Лева, які вийшли у лютому
«Лев’ячі розваги» в березні у львівській Книгарні-кав’ярні!
Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності
Винницький Михайло
Книгарня-кав’ярня Старого Лева на Галицькій святкує перший День народження!
Літературні подкасти, або Де говорять про книжки?
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати