0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Тибетський погляд на виховання дітей
Random
Корисні навички, які допомагають виростити повноцінну і самодостатню особистість, яка поважає своїх батьків. Можемо спробувати перейняти традиції цього мудрого народу.
 
Основні правила тибетського виховання:
 
Найважливіше - ніяких принижень і тілесних покарань. Єдина причина, чому б'ють дітей - вони не можуть дати здачі.
 
- Перший період: до 5 років з дитиною потрібно поводитися «як з царем». Забороняти нічого не можна, тільки відволікати. Якщо малюк робить щось небезпечне, то зробити перелякане обличчя і вигукнути щось, наче з переляку. Дитина чудово розуміє таку мову. У цей час закладаються активність, допитливість, цікавість до життя. Дитина ще не здатна вибудовувати довгі логічні ланцюжки. Наприклад, вона розбила дорогу вазу і не розуміє, що для придбання такої вази потрібно багато працювати, заробити грошей. Покарання малюк сприйме як придушення силою. Ви навчите його не бити вази, а підкорятися тому, хто сильніший. Воно Вам треба?
 
- Другий період: з 5 до 10 років. У цей час з дитиною потрібно поводитися «як з рабом». Ставити перед нею завдання і вимагати їх виконання. Можна карати за невиконання (але не фізично). У цей час активно розвивається інтелект. Дитина повинна навчитися прогнозувати реакцію людей на її вчинки, викликати позитивне ставлення до себе і уникати прояву негативного. У цей час не бійтеся навантажувати дитину знаннями.
 
- Третій період: з 10 до 15 років. Як поводитися з дитиною? Як з рівною собі. Не на рівних, а саме «як з рівною», адже Ви все одно маєте більше досвіду і знань. Радьтеся з малюком з усіх важливих питань, надавайте і заохочуйте самостійність. Свою волю нав'язуйте в «оксамитових рукавичках» в процесі обговорення, підказками, порадами. Якщо Вам щось не подобається, то акцентуйте увагу дитини на негативних наслідках, уникаючи прямих заборон. У цей час формується самостійність і незалежність мислення.
 
- Останній період: з 15 років. Ставтеся до дитини з повагою. Виховувати її вже пізно, і Вам залишається тільки пожинати плоди своєї праці.
 
Які ж наслідки може викликати недотримання цих правил?
 
- Якщо «придушувати» дитину до 5 років, то Ви обмежуватимете її життєву активність, цікавість до життя, інтелект. Привчите малюка бездумно і звично підкорятися грубій силі. Зробите з нього легку жертву для всякого роду негідників.
 
- Якщо Ви будете продовжувати сюсюкати після 5 років, то дитина виросте інфантильною, нездатною до праці і взагалі до духовного розвитку.
 
- Якщо Ви будете опікати дитину як маленьку після 10 років, то вона виросте невпевненою, буде залежною від більш самостійних друзів, які не завжди можуть добре впливати.
 
- Якщо Ви не будете поважати дитину після 15 років, то вона Вам цього не пробачить і піде назавжди при першій можливості.
 
Вам може бути цікаво
Таке різне Різдво
Відкладена помста – як особиста релігія
Вірш дня. Остап Сливинський
Як нагодувати диктатора: таємниці кухарів найжорстокіших тиранів ХХ століття
Галина Вдовиченко і Фоззі – про вік, досвід і читачів
Презентація-дискусія «Мости замість стін. Що об’єднує українців?» у Львові
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати