0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Шлях до фінансової свободи від Бодо Шефера
Random
Гроші є невідємною частиною нашого життя. Щодня, здійснюючи покупки в магазині, оплачуючи рахунки, квитки, транспорт, ми маємо справу з грішми. Ця тема – тема фінансів – справді є популярною, і, погодьтесь, важливою. Бути з грошима у «добрих стосунках», уміти планувати витрати й розуміти, як підвищити свій добробут, – це дійсно важливі навички й знання, що необхідні кожній людині.
 
Про фінанси та фінансову грамотність написано сотні книжок. Колись я читала Роберта Кійосакі та Брайана Трейсі, гортала (в межах навчальної програми) чимало університетських посібників з економіки. Книжка фінансового консультанта та бізнесмена Бодо Шефера «Шлях до фінансової свободи» трохи вирізняється з-поміж інших книжок про гроші. Я б її навіть не назвала суто «книгою про фінанси» чи довідником «як стати мільйонером». У ній є багато психологічних аспектів, міркувань (не лише про багатство) та практичних завдань.
 
 
Як пише сам автор в передмові, «…я хотів би передати те, чого сам зумів навчитися й довідатися. Хотів би дати вам настанови, які допоможуть створити грошову машину. Володіння грошима означає насамперед можливість будувати значно вільніше й більш незалежне життя».
 
Я люблю авторитетних письменників, котрі не просто пишуть якусь історію, а справді діляться досвідом і мають відповідні знання. Шефер вже 28 років займається такими питаннями, як  гроші, успіх, щастя, і проводить семінари по всьому світу. Тому в нього є чому повчитися.
 
«Шлях до фінансової свободи» однозначно не є чарівною паличкою. Як влучно зазначив автор, «правда така: навіть прочитання цього тексту не зробить вас багатими. Ви радше повинні працювати з цією книжкою й зробити її частиною самих себе. Тоді це призведе до виявлення скарбів, прихованих усередині вас».
 
 
Книга поділена на дві частини. Перша більш теоретична, чи, краще сказати, психологічна: автор крізь призму різних питань допомагає виявити ваші потреби, адже в кожної людини вони інші. Відповідно до своїх потреб та рівня життя людина визначає суму грошей, яка б її задовольняла та робила вільною, і шукає спосіб досягнути цієї суми. Окрім цього, Шефер підкреслює важливість узгодження наших цілей та цінностей, «інакше ми тупцюємо на місці».
 
«Чому більшість людей не є заможною?» та «Що ви насправді думаєте про гроші?» – ще два розділи з цієї частини, які дозволяють краще зрозуміти роль грошей у вашому житті, ваше ставлення до них. Адже часто буває, що людина може прагнути мати багатство, але водночас мати негативне ставлення до грошей на кшалт «гроші це зло», «гроші псують характер» тощо.
 
«Ви задоволені своїм ставленням до грошей? Якщо не вважаєте, що гроші – це добре, то не станете заможними, навіть якщо вам хочеться більше грошей. Ідеться про те, щоб розвинути такі переконання, які допоможуть отримати вам те, чого хочеться».
 
 
Друга частина практично-економічна, присвячена безпосередньо питанням доходу, відсотків, інвестицій, фінансової безпеки та незалежності. Автор дає багато вправ у кожному розділі, запитань, на які треба дати відповіді, прописати їх. Тому з книжкою дійсно треба буде працювати й багато чого переосмислити в житті. Просто читати й гортати сторінки не вийде. Будьте готові виділити час. Проте виконавши всі вправи, які пропонує Шефер, можна справді отримати наочну картинку вашого життя, потреб, цілей та цінностей, змінити негативні переконання, знайти власну – бо в кожної людини вона індивідуальна – стратегію фінансового розвитку та підвищення добробуту.
 
Книжка не дає гарантій миттєвого збагачення, але надає справді практичні поради та ідеї, як стати кращими. І не лише в плані фінансів, а й взагалі підвищити якість життя, стати більш свідомою людиною. Вкотре Шефер нагадує істину: все в наших руках, і ми є настільки вільні й щасливі, наскільки відповідальні за своє життя.
 
«Ми відповідальні за те, скільки в нас є щастя. Також ми відповідаємо за те, скільки чудес стається в нашому житті».
 
«Хто бере на себе відповідальність, той рухається вперед на повних обертах».
 
«Шлях до фінансової свободи» не лише корисна, а й цікава та пізнавальна книжка, яка змушує замислитись над багатьма аспектами життя, дає мотивацію вдосконалюватися, а отже – ставати більш впевненими та щасливими. Чудове видання, яке варто читати на початку року й творити позитивні зміни впродовж наступних місяців.
 
 
Вам може бути цікаво
Мотивація та натхнення на кожний день
Наталя Іліщук: «Турюн Ліан робить інтровертних дітей видимими»
Створити себе заново. Цитати із книги «MindFuck. Як позбутися бар’єрів у своїй голові»
Washington Post про книгу Кадзуо Ішіґуро «Клара і Сонце»
«Сад відпливає»: презентація книги Іди Фінк у Києві
Знижка 20% на книгу «Фієста. І сонце сходить» Ернеста Гемінґвея!
stary_lev Стежити
дописів читачів