0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Рецензія. Віруси заполонили й книги
Random
Льюїс Керролл, як відомо, був математиком та написав казкову новелу про Алісу для розваги знайомих дітлахів. Але новела вийшла цікавою як для дітей, так і для дорослих завдяки ідейному навантаженню, двозначності висловів, неординарності ідей. Історія Сергія Гридіна, економіста за освітою та дитячого письменника за покликанням, має подібні ознаки, бо написана для дітей будь-якого віку.
 
Розвиток технологій сприяє тому, що дитина, ще не вміючи рахувати, знає як увімкнути гру на комп’ютері. Саме тому тематика новітньої техніки, вірусів, комп’ютерних ігор, Інтернету вже є близькою і для малечі. Сергій Гридін вирішив йти в ногу з часом та оповів читачам історію про комп’ютерний вірус Федько. Із головним героєм письменник знайомить читачів у першій книзі «Федько, прибулець з Інтернету», потім проводить екскурсію по той бік екрану у другій частині «Федько у віртуальному світі» та закінчує оповідання у третій історії «Федько у пошуках Чупакабри».
 
Історії збагачені такими цікавими персонажами, як підземники (гноми з вусами, які закручувались «як у козака Запорозької Січі»), шмиглі (пацюки), доїдали. Ці істоти живуть у вигаданих світах за своїми власними правилами. Тварини там знають 5 мов (як пес Марко), або ж читають реп (дикобраз Гаматі), лише свиня Нюра не володіє жодними унікальними здібностями, проте є на диво розумною.
 
Незважаючи на фантастичних істот та напрочуд талановитих тварин, головними героями роману-трилогії є цілком реальні діти: Сашко ( на прізвисько Біленький), Петрик (Професор) та Марічка – однокласниця хлопчаків. Разом вони рятують, годують та допомагають своєму новому «вірусному» другу Федьку.
 
Автор не намагається зробити дітей супергероями. Це прості школярі, які живуть у доброму, справедливому та щасливому світі, яким його повинна бачити 9-річна дитина. Поруч з тим цей світ сучасний: діти цитують пісні гурту «Океан Ельзи» та співачки Наталки Могилевської, мають мобільні телефони та комп’ютери, знають різні види вірусів, а дід Сашка вдягає футболку з надписом «Вставай Україно, москаль вже годину не спить».
 
Твори Гридіна - повісті-пригоди, які дозволяють дітям зі швидкістю рядка переноситись у інші світи та долати перешкоди. Розповідь стрімка, як вихор - події змінюються впродовж абзацу.
 
Якими б зараз діти не були б залежними від комп’ютерних ігор, мобільних телефонів чи інших мультимедійних пристроїв, бажання пригод та проведення часу з друзями у них незмінне. Якщо ж вони не мають можливості шукати скарби чи подорожувати іншими світами, то поруч завжди є книга, котра з першої сторінки поглинає уяву юного читача і відпускає на волю лише у останньому розділі.
 
Вікторія Кондратишина
 
 
Вам може бути цікаво
Джаред Лето зіграє Енді Воргола у новому фільмі про митця
Не будь овочем: як зберегти мозок від маніпуляторів
Мости замість стін, або Що об’єднує українців?
«Експрес до Ґаліції». Уривок з нового детективного роману Богдана Коломійчука
Поки ще літо: книжки і кіно для літературного серпня
Знижки до -50% на електронні книжки Старого Лева
stary_lev Стежити
дописів читачів
Матеріали по темі
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати