0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Про що мовчать львівські леви
Random
Іван і Петро Радковці зацікавлюють як туристів, так і львів'ян вже тільки одним своїм виглядом. Вони розгулюють містом у костюмах минулого століття, тому мало хто пройде повз них, не звернувши увагу. А скільки цікавого про минуле та сучасне життя міста можуть розповісти ці львовознавці! Цього разу брати вирішили зацікавити всіх своєю книгою авторських казок-легенд «Таємниці львівських левів». 
 
«Якщо уважно придивитися до символів нашого міста, можна помітити, що вони схожі на людей. І не випадково, оскільки це колишні львів’яни, які в своєму житті зробили щось для міста. Серед них є правителі, князі, воїни, купці й прості городяни…», розповідають брати. Лев з Високого Замку, лев із печери Святоюрської гори, лев з двома головами (той, що на розі вулиць Галицької та Староєврейської) – всі вони зібрані в легендах Радковців. 
 
Та ця книга не тільки про левів, але й про сам Львів. Зображення лева почали використовувати в геральдиці міста з ХХІV століття. І відтоді безліч левів окупували львівські будинки. Вони бувають мудрецями, спостерігачами й мрійниками, грізними й лагідними. Є навіть такі леви, що жують виноград, і такі, що літають. Кожен зі своїм характером та вдачею, про що і розкажуть нам Іван та Петро Радковці у своїй новій книжці. 
 
 
Чарівні ілюстрації для видання створила відома художниця Івета Ключковська, роботи якої були представлені на понад 60-ти виставках, зокрема міжнародних. Картини художниці зберігаються у колекціях по всьому світу. Для «Таємниць львівських левів» Івета намалювала яскраві акварелі: кам’яниці, Ратушу, собор святого Юра і, звісно, багато левів.
 
У «Таємницях львівських левів» можна буде дізнатися багато цікавих історій, наприклад про те, чому всі львівські годинники показують різний час, про зачарований меч майстра Шварно. У книжці читачі познайомляться з легендою про підземне місто й чарівну криницю, зустрінуть на сторінках добрих братів, скупого Мартина й брехуна Грицька, медяника-юрашку та дівчинку Оксану. І я впевнена: ці зустрічі будуть захопливими. 
 
Можливо, саме ця книжечка привнесе в життя трохи казковості. «Кожному у житті зустрічається казка, але не кожен це помічає». Але ж це так важливо – помічати ці казки, бути відкритим світові, творити дива власними руками. Жити у Львові, місті з давньою історією та чарівною старовинною архітектурою, – це вже саме по собі казка. А леви, які дивляться на нас з кам’яниць та веж, дбайливо оберігають львівські легенди.
 
 
Вам може бути цікаво
Тест. Чи уважно ти читаєш «Джуді Муді»?
Великий космічний апчих
Світова Слава
Дитячі суботи у львівській Книгарні-кав’ярні Старого Лева!
Старий Лев – на Корнійчуковському фестивалі і «Зеленій хвилі» в Одесі!
Букси множимо на два!
stary_lev Стежити
дописів читачів
Матеріали по темі
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати