0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Про нескінченні світи Фантазії
Random
Побачивши книгу Міхаеля Енде «Нескінченна історія», особливо першу сторінку книги із дзеркальним відображенням назви крамниці «Антикварні видання. Власник – Карл Конрад Кореандер», одразу згадала кілька епізодів старої екранізації книги. У дитинстві ця історія справила на мене неабияке враження, вона здавалась захоплюючою і шалено цікавою. Зараз я маю інший погляд на цей твір, проте враження не надто змінилися.
 
І так, що я можу сказати про «Нескінченну історію»? Ця товста книжка з чудово оформленою обкладинкою (до речі, знову робота Творчої майстерні «Аґрафка») «нафарширована» безліччю героїв і подій та має дууууже заплутаний сюжет. Перше, на що відразу звертаєш увагу, - це назви всього та імена діючих осіб (деякі з них я заледве вимовила). Направду, тільки геніальні уми та справжні фантазери здатні створити таку палітру назв, які водночас лякають і зацікавлюють, але при цьому відповідають образам персонажів.
 
«Нескінченна історія» - це книга росту над собою, розвитку та шляху, на якому весь час з'являються якісь «горбики» і неочікувані повороти. Спершу така доля спіткає всіх мешканців Фантазії, потім - Атрею у його пошуках рятівника фантастичного краю, а далі і Бастіяна – «маленького людського хлопчика» (звучить, як у фільмі жахів), який шукає себе істинного, своє щастя. І, як і має бути в казці, усі ці пошуки закінчуються «happy endом».
 
Зрозуміло, що обравши у герої своєї книги дітей, автор робив ставку саме на дитячу цільову аудиторію і на Фантазію. Тобто уявляють і вигадують зазвичай діти, вони мають змогу відчути себе володарем книги і персонажем історії. Але досить дивно бачити такі героїчні образи дітей, сповнених сміливістю, мужністю, силою тощо (хоча, може саме діти і є найсміливішими серед нас….).
 
Артею - цілеспрямований хлопчик, який без зайвих запитань виконує місію, яку на його плечі поклала Дитинна Царівна. Бастіян - спершу несміливий і наївний, а потім надто егоїстичний і самонадійний рятівник Фантазії з часом розуміє своє «Істинне Прагнення» й усвідомлює, що і людський світ не залишився без надії. Фантазія населена незліченною кількістю істот. І хоча кожен із них вніс свою лепту у формування «Нескінченної історії», згадувати їх не буду (читайте самі ;)).
 
І, мабуть, найважливіше, що заховане за словами Міхаеля Енде: Фантазія та людський світ нерозривно пов’язані, і чим багатшим є світ Фантазії, «тим менше неправди накопичується у світі людей, тим він кращий. Іноді наші світи руйнують один одного, але ж вони можуть один одного розвивати, робити прекраснішими». От і розумійте, як хочете, але не забувайте хоч іноді пофантазувати та повигадувати…
Вам може бути цікаво
Онлайн-презентація книги Наталки Сняданко «Перше слідство імператриці»
«Любов, дідусь і помідори» – дитяча книга, яка рятує життя
За лаштунками свят. Як говорити з дітьми про традиції?
Тест. Як добре ви знаєте Гемінґвея?
Гаражний розпродаж стартує: знижки до 70%!
Даруємо знижку -20% на книжку «Маламандер»!
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати