0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Ніжна невідворотність Різдва у 19 історіях
Random
Зі збірок прийнято обирати есеї, розповіді чи новели, котрі найбільше сподобалися і які неодмінно потрібно порадити друзям. Проте книга «19 Різдвяних історій» є виключенням, адже кожна передріздвяна оповідка (навіть не записана до книжки) — абсолютно неповторна та розкішна в своїй містерії.
 
Тож чому, говорячи про день Різдва Христового, ми завжди маємо на увазі щось значно більше, ніж чергове свято з календаря? Відповідь може здатися дещо тривіальною, але звучить вона абсолютно магічно, бо цей день має власний смак — смак теплої та солодкої куті, приправленої родзинками; власний звук — спів янголят про вродження Ісусове у далекому Вифлеємі; і, нарешті, власний колір — білий. І не тому білий, що сніг навколо розмело, а чистий добіла. Наспівайте собі «The White Christmas» Ірвінґа Берліна і ви миттю уявите цю сліпучу білизну, що постала на далекому горизонті в моменті злиття снігу на землі та сяєва у небі. Різдво — це свято-асоціація, безкінечно добре та безгранично обдароване надією.
 
 
Як і кожному автору збірки «19 Різдвяних історій», мені хочеться вірити, що напередодні Святого вечора люди робляться особливими: ні, вони не є всі як один (Він), добрими, так само як і не є цілковито поганими; вони інакшають, бо, навіть те заперечуючи, не приймаючи, відчувають у свіжому морозному повітрі невідпорне витання вищого смислу.
 
Наприклад, горе-батько героя з оповідання Мирослава Лаюка відмовився від зустрічі з сином не тому, що не схотів, а тому, що не знав як це правильно зробити і глибоко засоромився, що колись покинув хлопця. Так само як і два випадкові товариші — дід Антипко і пан Роман (персонажі із гуморески Богдана Волошина) — зовсім не пройдисвіти якісь чи хронічні алкоголіки, а втомлені буденністю, самотністю та віком чоловіки, котрі приязно заприятелювали в ніч проти Різдва, щедро приправивши ту зустріч пляшкою «Пшеничної» та скибочками їдкої цибулі; дарма, що Роман все ж вкрав у Антипка «італійський порнографічний журнал з дівками». І Різдво для маленького хлопчика Влада з есею Богдани Матіяш «на повному серйозі» відбувається серед спекотного серпня у Київському онкологічному центрі, бо хоч і не сьомого січня, та він дійшов своєю дорогою до Різдва, адже «довірився Божому промислу, прийняв Божу волю».
 
 
І ці історії розказані не для того, щоб засвідчити погане, незручне чи те, що не на часі, коли навколо виблискують святково вбрані вітрини і воліється в усьому відчувати тільки ванільний присмак кіношного «різдвяного настрою». Але, щоб нагадати: Ісус Христос прийшов у світ у зимному хліві, в світ, де біль та страждання значно частіші гості, ніж радість.
 
Тепер можемо почути багато дискусій про доцільність двох дат Різдва чи Нового року, які маємо в Україні. Абсолютно раціональними видаються більшість закидів про надмірну кількість вихідних, але не у випадку Різдва Христового. Бо і 25-го грудня, і 7-го січня — наприкінці року, що минає, і на першопочатках року, що настав — дає нам добру підставу допомогти тим, чий стіл менше від нашого рясніє стравами; чиє вбрання менш вишукане чи святкове, але чиє людське тепло під отими одежами так само походить від серця.
 
Замислитися над сенсом Ісусового народження і пророчим гріхом його настільки ранньої страти. Пророчим для нас. Адже все, пов'язане із Різдвом, сприймається через призму незбагненої невідворотності: Марія завагітніла і зродила радість, відтак постав чоловік, що закликав інших знаходити місце для любові й прощення і за це, зрештою, був покараний земними правителями. Це одвічна невідворотність повторюваності життєвого циклу, тривожна невідворотність тих, хто насмілився дати опір страхові і гонінням, і ніжна невідворотність нового життя, яке неодмінно засяє із першою зорею.
Вам може бути цікаво
Даруємо знижку на книжку тижня Тома Генкса
За книжкою Террі Пратчетта створять анімаційний фільм
«Жизня» Олега Сенцова – це про нас усіх
Фелікс Австрія (оновлене)
Дорошева Світлана
Валерія Козлова презентувала книгу про емоційний інтелект у Львові
stary_lev Стежити
1838 дописів 41760 читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Дуже гарна рецензія. Впевнена,книга неймовірна!
26-12-2018 17:51 |
Avatar
Старий Лев
Так, саме така :)
26-12-2018 17:57 |