0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Не слабка стать: про жінок, які носять рожевий
Random
«Жінки тримають на собі цілий світ»
 
Коли мова заходить про гендерну дискримінацію, люди діляться на дві категорії. Перші визнають, що проблема дійсно існує й потребує вирішення. Другі вважають, що жінки-феміністки гіперболізують проблему, намагаючись привернути до себе увагу. Як є насправді?
 
Щороку від рук чоловіків в Україні потерпає понад 1,8 млн жінок. За словами, Олени Кочемировської, радниці з питань запобігання і протидії гендерно зумовленому насильству Фонду ООН у галузі народонаселення, близько 600 жінок щороку помирає внаслідок насильства. Шукаючи роботу, ви досі можете натрапити на вакансію, де вказана чоловіча стать, хоча це порушення Закону «Про зайнятість населення» (ст. 11, 24). Тож навіть на перший погляд, проблем вистачає. З ними і намагаються боротися феміністки.
 
Хто такі феміністки і чого вони хочуть?
 
Донедавна я вважала, що феміністки – це жінки, які люто ненавидять чоловіків і ходять із факелом у руках, аби одразу спопеляти тих, хто їх не поважає. Такий агресивний образ зявився й закріпився у моєму мозку ще зі шкільних років. Ніхто ніколи не розповідав мені про те, що феміністки носять сукні, зокрема, рожеві, фарбують губи, закохуються у чоловіків, створюють сім’ї. Від звичайних жінок вони відрізняються хіба що своєю чіткою позицією – у світі має панувати гендерна рівність. Її вони, власне, всілякими способами й відстоюють, поки решта вдає, що «жіночих» проблем не існує.
 
Звідки я про це дізналася? Мені розповіли авторки книги «Феміністки не носять рожевого та інші вигадки».
 
«Бути феміністкою – це закасати рукави й узятися до роботи. Бути собою, боротися за те, що тобі важливе, за свої мрії та погляди, і робити це саме так, як вважаєш за потрібне» (Еванна Лінч).
Феміністки не мають на меті применшити роль чоловіків. Але водночас вони хочуть, щоб ті не вважали їх меншовартісними.
 
Річ у тому, що багато жінок зазнають цькувань від протилежної статі. Звідси й росте агресія, пронизана болем. Однак феміністки зауважують, що чоловіки звикли зневажати  жінок (звісно, не всі), бо їх не навчили поводитися інакше.
«Матері, сестри й тітки, я благаю вас: візьміть їх за комір, занурте в людяність і навчіть розуміти жінок. Тоді вони вирушать у цей оманливий світ впевнені в собі та зі здатністю до емпатії, з розумінням того, що сильну жінку треба поважати, а не боятися її, ламати, знецінювати, перебивати, зупиняти, принижувати, соромити, звинувачувати, контролювати і повчати, що для того, аби чогось вартувати в цьому світі, вона не повинна мати великі цицьки, тонку талію і худі руки, ага – і ще великий зад, тільки без стегон, ну і молоде лице (до кінця життя). (Джаміла Джаміл).
 
Однак справа не лише у чоловіках. Хіба вам не доводилося зустрічати жінок, які ненавидять собі подібних? Не всі представниці «слабкої» статі привітні дівчатка, які готові підтримати словом і дією, пише Елісон Судол. Тож і жінкам є над чим попрацювати.
 
У книзі «Феміністки не носять рожевого та інші вигадки», яку уклала Скарлетт Кертіс, феміністки порушили ще одну вкрай важливу тему: збереження вічної молодості, яку ми так прагнемо вхопити за хвіст. Дівчата невтомно худнуть, змінюють форму губ і грудей, фотошоплять стегна (кому ж треба целюліт). З якою метою? Щоб подобатися собі чи комусь?
«Просто журнали, фільми й телебачення роками втовкмачували тобі, що з часом жінка втрачає свою цінність» (Доллі Олдертон).
 
Але це не означає, що жінка має виглядати абияк, щоб допекти комусь чи щось довести. Якщо ви худа, обожнюєте червону помаду й туфлі на високих підборах, це аж ніяк не заважає вам стати феміністкою.
 
Поняття фемінізму, на жаль, обросло численними міфами та легендами, які суперечать дійсності. Завдяки діяльності феміністок сьогодні багато жінок у всьому світі мають право одружуватися з тим, із ким хочуть, здобувати освіту, брати участь в Олімпійських іграх, голосувати на виборах, володіти нерухомістю, водити автомобіль, носити штани тощо. Тож чи такі вони слабкі, як здається на перший погляд?
 
 
Якщо ваш чоловік не вказує вам, спідницю якої довжини купувати, з ким спілкуватися і чим займатися, пам’ятайте, що так пощастило не всім жінкам. Хтось і досі потерпає від морального чи фізичного насилля, бореться за репродуктивну свободу, право працювати чи навчатися.
 
Бути феміністкою чи феміністом не складно. Потрібно просто поважати один одного і не завдавати іншим болю.
 
«Фемінізм – це рух, який прагне покінчити із сексизмом, сексистською експлуатацією і пригнобленням» (белл гукс).
А якщо ви й досі боїтеся феміністок, прочитайте книгу «Феміністки не носять рожевого та інші вигадки». Ви багато чого збагнете і переосмислите, як і я.
 
5 фільмів про жінок, які надихають:
– «Ерін Брокович»
– «Суфражистка»
– «Сталеві магнолії»
– «Приховані фігури»
– «Янголи зі сталевими щелепами»
 
Вам може бути цікаво
Викрадення! Гаряче літо Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Ракета на чотирьох лапах під прикриттям (колекція)
Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Розшукується Ракета на чотирьох лапах (колекція)
Клуб червоних кедів. Ми the best! (колекція)
Клуб червоних кедів. Усе заради мрії (колекція)
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати