0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Мистецтво порозуміння
Random
Якщо брати на віру висловлювання Антуана де Сент-Екзюпері про те, що саме спілкування є найбільшою людською розкішшю, то можна сказати, що «Комунікація від нуля» Марії Титаренко – це викуповування у розкоші.
 
Понад тридцять есеїв, уміщених у збірці, об‘єднує некваплива розмова між матір‘ю і дитиною. Це історії про досвіди порозуміння, камерна розмова про повноту спілкування, його красу. Про мовні дитячі новотвори, барвисту дитячу картину світу (чи й навіть світів). Про спільність досвідів і про їхню віддаленість, непізнаваність. І водночас ця розмова про століття, у якому люди епохи книжок та люди епохи секонд-скрин шукають порозуміння.
 
Якби ця книжка була збіркою короткометражок, то відкривав би її кадр, де дівчинка намагається свайпнути метелика на віконному склі, ніби на екрані. А метелик не зникає.
 
«Я не хочу, – пише мама цієї дівчинки, – щоб Маня ставала полонянкою пласких зображень. Не хочу, щоб вона вибирала фокуси. Хочу, щоб натомість фокусувалася на справжньому. Хочу, щоб біля неї пурхали справжні, живі метелики. І сідали їй на простягнутий із захопленням пальчик».
 
Так авторка сама неквапно фокусується на справжньому. І в оповіді цій між нею та Манею – цілий усесвіт учених, студентів, письменників, композиторів... І камерна сповідь розкладається на спектр викладацьких, журналістських, наукових, читацьких, глядацьких досвідів, завдяки яким можна побудувати мости комунікації.
 
 
Ба більше, хочеться повторити ці експерименти. Послухати, як свистить чайник, й описати цей звук. Стати в коло з друзями й кидати одне одному клубок ниток, щоб подивуватися павутині й зрозуміти, що й плетиво повсякденних реплік не менш щільне, хоч і невидиме. Запалити сірник і спробувати розповісти про себе, поки він догорить. Чи й просто погратися в старий добрий зіпсований телефон.
 
Читання цієї книжки змушує пригальмувати і святкувати мить. Між сторінками затишно. Це споглядальне розкошування під час шаленого ритму. Це мить розглядання реального світу, коли віртуальний нав‘язує себе.
 
 
Кому книжку однозначно варто прочитати, то це батькам і педагогам. Батьків це може надихнути ретельніше фіксувати пізнавальні досвіди своїх дітей, а педагоги... Педагоги просто мусять робити те саме, адже ми маємо справу з унікальним поколінням дітей, і в системі координат традиційних уже чотирьох К – колаборація, комунікація, креативність, критичне мислення – саме комунікація є всьому початок.
 
Вам може бути цікаво
Ольга Войтенко: «Мої книги не про темряву, а про світло»
Олександр Шатохін: «Кожну книжечку я намагаюсь зробити хоч трохи по-інакшому»
«Есеїстика виростає з тем, яке приносить тобі життя», – Андрій Бондар презентував книгу «Ласощі для Медора» на Book Forum
Олена Стяжкіна: Україна навіть у колаборантів асоціюється зі свободою
«Кожен примірник цієї книжки буде унікальним», — Вікторія Амеліна про «Е-е-есторії Екскаватора Еки»
Ольга Купріян: Я написала свою книжку, спостерігаючи за дітьми у власному дворі
stary_lev Стежити
дописів читачів