0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Життя деінде» Мілана Кундери: саморефлексія крізь соціалізм та суспільну дезорієнтованість
Random
Книжки Мілана Кундери неможливо читати для розваги. Творчість письменника – балансування між площинами високого мистецтва та жахів минулих часів в епоху соціалізму. Саме талант автора до майстерного оповідання робить романи Кундери цікавими для широкого загалу.
 
Особисто для мене – фанатки автора – «Життя деінде» стало не просто довгоочікуваною новинкою від «Видавництва Старого Лева», а певним пролиттям світла на безліч питань у голові, на які не завжди хочеться шукати відповіді: від передумов утворення комуністичних партій до людей, які боролися проти режиму або ж підлаштовувалися під режим.
 
Про роман – далі.
 
Життя – це сон?
 
Фактично, фабула роману не складна: оповідь йдеться про звичайного хлопця Яромила, який став одним із поетів тогочасної комуністичної епохи у Чехії. Доля родини Яромила була доволі трагічною: батьки хлопця утворили сім’ю суто заради сина, а мати поклала усе своє життя, аби дбати (до того ж, надмірно) про єдину дитину.
 
Взаєминам між Яромилом та його мамою Кундера приділяє особливу увагу: вони дивні, інколи хворобливі та абсолютно точно нещасливі, попри намагання героїв удавати ілюзію затишку. Власне, тоді так і треба було жити, аби не потрапити до немилості комуністичного уряду.
 
Негідник Яромил
 
Мілан Кундера наділив головного героя рисами, що відштовхуватимуть читача: він абсолютний егоїст, який боїться висловлювати свою думку та намагається самостверджуватися на тлі слабших людей – переважно жіночої статі.
 
Також Яромил пише поезію, інколи – про уявного Ксавера, який служить на благо партії. А ще шукає свого кохання, що плекає у дуже збоченому вигляді (певно, типовому для людей, які обирають між партією та жінкою).
 
Читач точно не відчуватиме симпатії до героя, проте Кундера майстерно змальовує його психотип: позбавлений батьківської уваги, самітник із вкрапленнями марнославства. У ХХІ столітті таких можна було би назвати чоловіками «з травмованим дитинством» або ж «аб’юзерами». Однак у тих реаліях жінки його боготворили, а супротивники режиму ненавиділи.
 
Кому варто звернути увагу на «Життя деінде»
 
Фанатам Кундери
 
Письменник не зраджує своєму стилю: і тонкий психологізм, і одвічна саморефлексія під час читання роману, і історичний контекст, що чудово створює тло епохи.
«Життя деінде» для мене став роман «більш приземленим» серед інших творів Кундери, проте це тільки додає йому ще один плюс як роман-повчання.
 
 
Людям, які люблять рефлексувати
 
Існує безліч питань, що ми ставимо собі щодня. Однак Кундера вивалює на читача ще один стос тем для рефлексії: материнська любов, прийняття себе та свого тіла, бажання залишатися своїх ідеалів чи бути угідним режиму.
 
Читачам, які втомилися від літературного «фаст-фуду»
 
Літературний «фаст-фуд» швидко набридає та інколи замилює нашу здатність до мислення. «Життя деінде» – той самий корисний салат із креветками під кисло-солодким соусом з майстерного вміння Кундери писати про високі матерії та звичайну людську рутину.
 
 
Вам може бути цікаво
Реалії і магія «Магнетизму». Розмова із Петром Яценком у Києві
Розкриваємо «Таємницю Старого Лами» з Доржем Бату та Мар`яною Савкою!
Книга Вітольда Шабловського «Як нагодувати диктатора» — переможець конкурсу Gourmand World Cookbook Award!
Електронні книги Старого Лева – зі знижками до 40%!
Даруємо знижку -20% на книги «Я люблю йогу» та «Колись мій тато був суперкрутий»
«Похований велетень». 10 цитат про почуття і забуття
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати