0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Книжка, що вчить не здаватися, або «Курку з курсу не зіб’єш»
Random
Чорна-чорна курка живе у звичайнісінькому курнику, на найзвичайнішому подвір’ї разом із іншими курми, гусками, псом Бровком та котом Грюнделем. Але ця курка – головна героїня книжки – не зовсім звичайна, можна навіть сказати, що вона надзвичайна.
 
Чорна-чорна курка – незаперечний лідер у цілому дворі. Вона неймовірно активна, допитлива, цілеспрямована, неабияка вигадниця та мрійниця. Вона ж веде «Чорнокурківський вісник»: «Хто ж так пише, як курка лапою? Криво, косо, ще й з помилками. 
Хто-хто? Чорна-чорна курка! Очі опустила, вуглик лапкою по землі катуляє. Вже не курчатко, але ще й не зовсім доросла курка. Чубатенька. Кумедна. Борідка та гребінь червоні, пір’я чорне-чорне із синім полиском».
 
 
Історії про чорну-чорну курку написані в досить кумедній манері. Місцями ми з Са котимося зі сміху, іноді співчуваємо, а іноді тримаємо кулачки за успіх у нових починаннях курки. Мені ця книжка видається дуже терапевтичною. Головна героїня цілеспрямовано іде до своєї мети, багато працює над собою, не втрачає віри у власні сили.
 
Одного дня чорна-чорна курка помічає, що до старого горіха приставлено драбину. Вилазить туди, бачить, які краєвиди розгортаються довкола, і вирішує облаштувати гніздечко тут-таки на дереві – «Курінь чорної-чорної курки». Хтось із жителів радо приєднується до неї, схвалюючи її ідею, а дехто, зовсім як і серед людей, – ставиться скептично і засуджує будь-які нові починання:«Сірий гусак осудливо похитав головою. Чого курці на дерево пхатися?.. Що вона там загубила? Гуски гелготіли, підтакуючи. Справді, курко, знай своє місце! Ти ж не горобець, не сойка, щоб на гілках розсідатися. Ото вже дивачка!».
 
 
Чорна-чорна курка невиправна мрійниця і не хоче слідувати усталеним порядкам: «А мені нецікаво лише їсти, пити, триматися свого подвір’я… Чекати, поки почну нести яйця. Мені цього замало».
 
Мені найбільше припала до душі історія про куряче фламенко. Як ви вже зрозуміли, найзаповітнішою мрією чорної-чорної курки було вміння літати. Вона тренувалася усіма можливими і неможливими способами, адже «курку з курсу не зіб’єш!». Поблизу не було жодного спортзалу, тож курка вирішила тренуватися за допомогою танців. Оскільки господиня називала її іспанкою, то особливих роздумів про вибір танцю не було. Музику – гітара і кастаньєти – курка чула лише у своїй голові, а для повного антуражу тримала у дзьобі троянду. Такий неочікуваний виступ всіх дуже здивував, комусь навіть забракло слів, щоб прокоментувати його. А господиня зовсім не второпала того, що відбувається, та вирішила, що в курки авітаміноз – і це впливає на координацію курячих рухів. Це мені нагадало, що все потрібно робити перш за все для власного задоволення, а не для схвалення чи критики іншими.
 
 
Натомість найцікавішою для Са видалася історія про вуха. Чорна-чорна курка знаходить ватний патичок і залишає його собі у вусі. Бровко дивується, як же він може триматися, якщо кури не мають таких вух «нормальних, як, скажімо, у пса». І тут дуже доречними стали чудові ілюстрації Наталки Гайди, де позначені вуха у різних тварин та комах. Для Са було справжнім відкриттям дізнатися, яким чином орієнтується у просторі і «чує» риба, де ж ті вуха у коника-стрибунця, гусака, кози, собаки та інших тварин. 
 
Не втомлююся писати про це мало не у кожному книжковому відгуку, що книжка хороша і правильно підібрана для дитини тоді, коли в процесі та після читання виникає багато роздумів та запитань, коли перегорнувши останню сторінку, діалог продовжується. Я впевнена, що ми повернемося до «Чорної-чорної курки» Галини Вдовиченко неодноразово, бо вона саме з тих історій, які довго не залежуються на  книжковій поличці.
 
Вам може бути цікаво
Онлайн-презентація роману «Діти їхні» Ніколя Матьє!
Моя подруга з темної матерії
Скрибченко Дар’я
Безкоровайний Кирило
Ранні твори Террі Пратчетта видадуть у вересні
Почитаємо? Книжки для родинного читання
stary_lev Стежити
дописів читачів