Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

«Кав’ярня на розі» для майже дорослих і зовсім дорослих
Random
Кожна кав’ярня має свою ауру. В одну ходять просто випити кави (бо кава там на диво смачна, а ще й чомусь не дорога), в іншу йдуть посидіти, бо там затишний інтер’єр, в якому можна перевести подих і сховатися від шаленого ритму життя, ще інші стають улюбленим місцем для зустрічей у веселій компанії. А є кав’ярні, куди наче магнітом тягне одиноких, стурбованих, «загублених»…
 
Саме в такій кав’ярні на розі тихого провулку працює Лідка – героїня повісті Оксани Сайко «Кав’ярня на розі» («Видавництва Старого Лева», серія «Майже дорослі»). Доки дівчина готується до вступу на економічний факультет, їй доводиться працювати кельнеркою у кав’ярні свого дядька Романа. У вільний час разом зі своєю напарницею Нелькою вона любить спостерігати за постійними відвідувачами: за отцем-богохульником, котрий щоразу з’являється у кав’ярні з новою білявкою, за поетом-невдахою, якому ніяк не вдається видати свою книжку, і він змушений працювати нічним сторожем, за молодицею, що приходить лише аби привернути увагу столяра, котрий живе навпроти і щовечора теж сидить у кав’ярні за кухлем пива, за добродієм з житлової контори, котрий через негаразди у родині до кав’ярні йде не так поїсти, як зігнати на когось свою злість. Найчастіше дістається саме Лідці. Але вона вже змирилася. Як змирилася і з тим, що мусить ходити до репетиторів, вчити таку немилу її серцю математику й готуватися здобути фах, до якого не має ні бажання, ні здібностей. А все лише через те, що економіка була нездійсненою мрією її батька. І як більшість батьків, тепер він мріє, щоб саме улюблена донька звершила в житті те, що не вдалося колись йому.
 
Так би й сталося, зрештою, якби одного дощового дня не зайшов у кав’ярню дивний незнайомець… Саме на цьому й закінчується спокійне життя Лідки, і починається напівдетективна історія, в якій переплетуться долі як самої Лідки, так і відвідувачів кав’ярні. І якимось дивним чином скерує долі цих дорослих, «битих життям» людей проста, в чомусь наївна і недосвідчена дівчина Лідка, яку, здавалося б, саму ще треба за руку вводити у доросле життя.
 
Книга читається на одному подиху, але після прочитання складається враження якоїсь незавершеності, недосказаності. І в цьому є свій сенс, адже, образно кажучи, хорошою стравою треба не об’їстися «від пуза», а посмакувати і залишитися трохи голодним, щоб хотілося колись скуштувати її знову.
 
В анотації вказано, що «Кав’ярня на розі» Оксани Сайко, яку видало «Видавництво Старого Лева» – твір для старшокласників, але впевнений, що насамперед книгу варто почитати їхнім батькам, адже головні її меседжі адресовані саме нам, дорослим:
 
- ми народжуємо дітей для того, щоб вони прожили своє власне унікальне життя, а не продовжували наше, виправляючи наші помилки чи здійснюючи те, чого не встигли здійснити ми;
 
- деколи наші ще неповнолітні діти виявляють значно більше розуміння життя і здатні приймати значно мудріші рішення, ніж ми. Здавалось би - парадокс, бо життєва мудрість приходить з життєвим досвідом, якого в підлітків ще немає. Та все ж…
 
Андрій Бачинський
 
 
 

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage