0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Г`юстоне, у нас проблеми»: про стосунки, дружбу і покликання
Random
«Кожен отримує те, що йому потрібне, а не те, що він хоче»
 
Що робити, якщо тобі тридцять два, а життя котиться у прірву? Твоя дівчина більше не твоя, фільм присвоїв іменитий режисер, а ти возиш брудні речі до мами, бо не маєш пралки…
 
Треба робити хоча би щось, аби врешті не опинитися на дні тієї прірви. 
 
Головний герой роману Катажини Ґрохолі – Єремія. Талановитий хлопець із чудовим почуттям гумору, але не без імпульсивних тарганів у голові. Живе за принципом: прийняв імпульс, щось скажи або зроби наспіх, потім подумаєш.
 
Так Єремія на початку роману розстається із коханою дівчиною, обдумуючи правильність рішення впродовж усієї історії. Спойлер – рішення було помилковим і невиправданим, і призвело до страждань двох людей.
 
У Єремії є мама. Жінка, як і (не)годиться, дбає про своє тридцяти двох річне дитя. Він вважає її піклування і втручання в особисте життя зайвим, але висловлює лише мовчазний протест. І так не лише у стосунках із мамою.
 
Хлопець прагне знімати фільми, але ремонтує телевізори. Є причина, чому він опинився за режисерським бортом без рятівної шлюпки, але Єремія навіть не намагається чинити опір обставинам. Чекає що подруга кудись його прилаштує. А хіба ми ніколи не чекаємо на дар з небес? Всі ми часом трішки Єремія.
 
Однак треба сказати, що Єремія хороший хлопець і ще той знавець жіночої психології. Його роздуми про протилежну стать шаблонні й нешаблонні водночас, але не без дещиці правди. 
Жінки не очікують відповіді, що все чудово. Чи суперово. Чи неймовірно. Бо і так не повірять, у них є вмонтоване відчуття, коли вигляд не дуже. І думають, що ти підлизуєшся.
Але є одна відповідь, яка задовольняє завжди і всіх. А саме – на запитання: «Як я виглядаю?» – слід відповідати: «Худорляво».
І не вступати ні в які дискусії.
А ще він обожнює спостерігати за птахами. Завдяки цьому читач дізнається дещо цікаве про життя солов’я, зозулі, орлана-білохвоста, сипа білоголового, двоколірну дроздову мухоловку, колібрі. Він поважає старість, переймається екологічними проблемами, не може стерпіти несправедливість, намагається порозумітися з Богом. До церкви приходить, як і більшість людей, коли стається біда, а хочеться, щоб сталося диво.
- Якщо Бог є і якщо він такий милосердний і всемогутній, то чому дозволяє людські страждання? Де Він був, коли люди гинули в газових камерах? – вирвалося у мене.
[…]
- Де був Бог? – священик схилив голову, а потів підвів на мене погляд. У його голосі була впевненість – Він був у тих газових камерах. Це одні люди завдавали болю іншим. А чому так відбувається, це частина таємниці віри. Я не маю відповіді на це запитання.
Єремія, як і всі ми, має у характері й поведінці щось хороше і щось таке, що можна було б змінити. Це він і зробить, коли нарешті візьме відповідальність за своє життя на себе. Коли перестане ображатися на всіх і сподіватися на когось.
 
 
Роман «Г’юстоне, у нас проблеми» – це класний роман про звичайних людей, котрі роблять помилки і намагаються їх виправити. Про матерів, які занадто довго опікуються дітьми, і про дітей, які занадто довго приймають ту опіку. Про друзів, які ніколи не були друзями, але довго імітували дружбу. Про стосунки між чоловіками і жінками, які неможливо різні, але не можуть одне без одного.
 
Попри те, що роман об’ємний – аж 734 сторінки – читається він легко, швидко і з усмішкою на вустах. Написаний жінкою про життя-буття чоловіка для всіх, хто читає.
 
 
 
Вам може бути цікаво
«140 децибелів тиші». Уривок із книги
Ілларіон Павлюк: «Головна мета книжки показати, що добро існує»
Футорський Любомир
Ruby для дітей. Магічний вступ до програмування
Коли життя стає музикою, а музика – рікою
Заяць Ірина
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати