0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Готель «Велика Пруссія»»: детективна історія не для слабкодухих
Random
«Аби сховати яку-небудь річ, треба тримати її під носом у того, хто шукає»
 
Є книги, які змушують думати та нервуватися. І новий детективний роман Богдана Коломійчука саме такий. Письменник тримає читача у напрузі від першої до останньої сторінки, ретельно приховуючи ім’я вбивці. Тому у списку підозрюваних мимоволі опиняється ледь не кожен герой детективної історії. Тим часом, справжній злочинець насолоджується життям і своїми злодіяннями. Та коли до справи береться професіонал, шансів уникнути покарання немає.
 
Львівський Шерлок Голмс
 
У центрі детективного роману, як і годиться, – комісар поліції Адам Вістович. На перший погляд може здатися, що цей чоловік трохи легковажно ставиться до виконання своїх обов’язків. Він любить смачно поїсти, перехилити чарчину-другу та роздати іншим вказівки. Однак насправді комісар уміє логічно мислити, звертає увагу на дрібні деталі, яких не помічають інші, та не боїться ризикувати.
 
У комісара є дружина, із якою вони давно не живуть разом. Про неї читач дізнається у третьому розділі книги, коли вона втрапляє у халепу. Окрім чоловіка-комісара, їй нема на кого покладатися, тому вона надсилає йому телеграму.
 
Спочатку важко зрозуміти, чому письменник приділяє цій жінці так багато уваги. Проте далі з’ясується, що берлінська актриса знає трішки більше, аніж вдає.
 
Вістович, як справжній чоловік, обіцяє допомогти колишній. При цьому він ставить на карту свою кар’єру. Він покидає Львів, обманюючи начальство. Це наводить на певні роздуми: чому він не проігнорував її прохання? Невже відчув, що поїхати до Берліна треба не лише через Анну? Чи те, що станеться потім, можна трактувати як збіг обставин?
 
Щоб там не було, але Адам Вістович виявляється справжнім профі. З ним хочуть співпрацювати не лише колеги, а й кримінальні авторитети.
 
У світ криміналу
 
Події в романі розгортаються 1905 року. Всюди чигають російські шпигуни або представники російської мафії.
 
Приїхавши до Берліна, комісар поліції ледь не одразу опинається в осередку тамтешньої мафії. Виявляється, у ватажка кримінального світу, Удо Вінкеля, для нього є робота. Хтось жорстоко вбиває членів таємного угрупування, учасником якого є і сам Удо.
 
«Знайдіть убивцю, – співрозмовник відчеканив кожне слово. – Або убивць. Розплутайте цей бісів клубок».
 
Вістович погоджується, оскільки немає вибору. Чи, може, має? Якби там не було, комісар починає збирати інформацію та викривати агентів під прикриттям. Останні підозрювали його у співпраці з російськими амбасадами.
 
То хто ж по-звірськи вбиває членів таємного угрупування? Усе вказує на те, що це справа рук російських шпигунів. Та чи так це насправді?
 
 
Вістович, звісно, доводить справу до кінця, викриваючи справжнього вбивцю, та «віддячує» босу позенської мафії. Однак треба зауважити, що на його совісті – вбивство принаймні однієї, хоч і непорядної, проте людини. Без втрат у цій грі не обійшлося.
 
Кримінальний світ, частиною якого випадково стає комісар, вражає читача химерністю та підступністю. Довіряти не можна нікому, навіть власній дружині.
 
Бо хтозна, чи вона бувало не шпигунка.
 
У фіналі справа Кравцова, якою Вістович займався у Львові, дивним чином переплелася із позенсько-берлінським розслідуванням. Так, комісар натрапляє ще й на слід сигаретних контрабандистів-шпигунів.
 
«Якщо відкинути прямий здогад про контрабанду, то єдина інформація, яка цікавить росіян, – це військові кораблі».
 
Роман «Готель «Велика Пруссія» насичений великою кількістю подій та героїв, що часом призводить до плутаниці. Однак для любителів хороших детективних історій це, напевно, не стане на заваді. Та й, власне, не варто забувати, що динамічний сюжет – головна ознака детективної літератури.
 
Вам може бути цікаво
Югославія, моя батьківщина
Войнович Ґоран
Даруємо знижку на книжку тижня: «Заврик і його молодший брат»!
Зустріч з Наталією Гуменюк та героями книги «Загублений острів»
Усі брешуть
Книжки Старого Лева – серед переможців рейтингу «Книжка року-2019»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати