0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Ген інтелекту» діти отримують від мам, - вчені
Random
 
Вчені з провідних університетів світу роками досліджували генетичні коди людей. Низка спостережень показала, що на формування інтелекту дитини впливають здебільшого гени матері. Проте варто пам`ятати, що схильність до розумових здібностей, з якою ми народжуємось, не є вирішальною, і кожен з батьків може зробити значний внесок у розвиток свого чада.
 
Діти успадковують гени від батьків, проте вчені стверджують, що на формування мозку майбутнього малюка більший вплив має матір. Вважають, що так званий «ген інтелекту» знаходиться в Х-хромосомі. Оскільки у чоловіків одна Х-хромосома, а у жінок – дві, то матусі мають вдвічі більше шансів вплинути на формування інтелекту дитини.
 
Одним із перших досліджень у цій галузі було спостереження Кембриджського університету  (Англія) в 1984 році. Тоді вчені проаналізували коеволюцію мозку та особливості генома і дійшли висновку, що материнські гени роблять найбільший внесок у розвиток розумових центрів в головному мозку плода.
 
Інше дослідження Х-хромосом, проведене Ульмським університетом (Німеччина), свідчить, що при формуванні мозку дитини «ген інтелекту» батька деактивується, натомість материнський – активується.
 
Вчені також говорять, що емоційний зв`язок матері з дитиною є важливим фактором для IQ малюка. Семирічне дослідження Вашингтонського університету (США) показало, що у тих дітей, які отримували постійну емоційну  підтримку матерів, гіпокамп (частина лімбічної системи головного мозку, що бере участь в механізмах формування емоцій та консолідації пам'яті) на 10% більший, ніж у малят, що не мали такої близькості.
 
Підтверджують це і вчені з Університету Міннесоти (США). За словами експертів, ті діти, котрі до двох років мають сильний зв`язок з матерями, частіше беруться до складних ігор, є більш наполеглевими та зосередженими.
 
 
 
Вам може бути цікаво
Троє українців – у почесному списку Honour List 2020
Молочне порося для Фіделя Кастро та інші забаганки диктаторів: про нову книжку Вітольда Шабловського
Даруємо знижку на дві книжки тижня: «Фелікс Австрія» та «Галицькі смаколики»
Актор, поліцейський, інспектор, друг, психіатр – тобто вчитель
Три химерні книги, із якими варто познайомитися на карантині
Відомі фіналісти Міжнародної Букерівської премії 2020
stary_lev Стежити
дописів читачів