0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Божественна комедія, або 5 причин прочитати новинку від Террі Пратчетта
Random
— Гм. Ем. Причина, о дух... пане, через яку ми тебе викликали, полягає в причині...
— ЦЕ РИНСВІНД.
— Прошу?
— ПРИЧИНА, З ЯКОЇ ВИ МЕНЕ ВИКЛИКАЛИ. ВІДПОВІДЬ: ЦЕ РИНСВІНД.
— Але ми ж іще не поставили це запитання!
— НЕВАЖЛИВО. ВІДПОВІДЬ: ЦЕ РИНСВІНД.
«Ерік»
 
Уявіть , що вам до рук потрапив джин (або демон із пекла, це неважливо) – чого б ви побажали? Могутності? Занадто обтяжливо і небезпечно. Справжнього кохання? Завжди є вірогідність, що ваш партнер буде не таким вже й прекрасним, та ще й з вусами. Безсмертя? Непоганий варіант. Але тут треба правильно розставити хронологічні межі.
 
Так чи інакше за всі бажання треба платити. Та інколи ця плата виявляється набагато винахідливішою за самі мрії…
 

Пригоди (тільки не це!) тривають

 
Життя Ринсвінда – суцільна проблема. Тільки-но йому вдалося втекти з Підземного виміру, як чарівник потрапив до рук Еріка – демонолога-початківця. Хлопець намагався прикликати демона, аби той виконав три заповітні мрії чорнокнижника-аматора. Ринсвінду нічого не залишається, як прикинутися всемогутнім демоном, адже інакше його знову чекатиме життя у компанії почвар з паралельного світу. Мандри, небезпеки та пригоди вкотре нависли над долею нещасного чарівника. Тільки цього разу тікати буде нікуди…
 

Три в одному

 
Особливістю творчості Террі Пратчетта є його любов до пародій. До того ж будь-яких. Неважливо, чи це журналістський скандал, чи звичайна казка – Пратчетт зробить з цього щось гостре та смішне.
 
Але цього разу сатирик замахнувся на дещо більше – класику світової літератури. «Фауст», «Іліада» чи «Божественна комедія» – що вам подобається більше? А уявіть всі ці сюжети в одній книзі. Цікаво? Тоді бігом читати «Еріка»!
 
Буду відвертою: після фіналу «Чаротворців» я довго не знаходила собі місця через бажання дізнатися, що врешті-решт сталося з Ринсвіндом. Його героїчна самопожертва (два слова, які зовсім не в’яжуться з цим героєм) залишила по собі таку інтригу, яка здатна була загнати в безнадію навіть найменших прихильників нечарівного чарівника.
 

Але якщо ви досі думаєте, чи варто читати «Еріка», ось вам 5 причин, чому ви не просто маєте, а повинні прочитати цю книгу!

1. Це весело

Де б ви ще змогли знайти книгу, яка висміює Гете, Данте і Гомера одночасно? І ще так, щоб це було справді смішно. Правильно, лише у Пратчетта. Гумор письменника – це суміш невинних дитячих жартів (як-от кумедні імена героїв) та дорослої іронії. Цей незвичний комплект змушує не просто сміятися, а нестримно й голосно реготати.

2. Це незвично

Книги «Дискосвіту» – не лише смішні, а й неординарні. Креативний стиль письменника одразу кидається у вічі. Проте не лякайтеся, адже екзотика – це не завжди погано. Якщо вам обридли звичайні книги, то «Дискосвіт» стане ковтком свіжого повітря. «Еріка» запросто можна прочитати за один вечір. І повірте, ЦЕЙ вечір ви будете згадувати ще довго.

3. Це динамічно

Якщо ви читаєте книгу про Ринсвінда, то знайте: там , де є цей чоловік, завжди знайдеться кілька цікавих містечок та багато небезпечних монстрів. Для мене цей цикл завжди асоціюється з мандрами. «Ерік» особливий тим, що охоплює подорожі не лише незвіданими країнами Диску, а й часові та просторові переміщення. Разом із героями ви можете побувати в дикій Тезуманській імперії, познайомитися з самою Еленор Цортською, через красу якої розпочалась війна, та краєм ока зазирнути за завісу таємниці й побачити, як створювався Дискосвіт.
 

4. Це яскраво

Чи є сенс розповідати про героїв? Вони як завжди чудові. Різноманітні, непередбачувані, яскраві та живі – в найкращих традиціях Пратчетта.
 
Думаю, з Ринсвіндом ви вже знайомі. Особливих перемін із ним, до речі, не стається. Він залишається кумедним боягузом, як і в попередніх частинах.
 
Зараз я могла б розводитися, яким крутим вийшов Ерік (а він вийшов справді крутим), але я хочу розповісти про декого, чия роль в книзі була не менш важливою.
 
Це Астфґл, або просто Король Демонів. Його завдання – слідкувати за роботою бісів, виконанням дедлайнів та дотриманням ТБ під час робочого процесу. А ще він має впіймати Еріка і змусити його прислуговувати потворам з низин потойбіччя. Але то вторинне, адже хто бути ловити цього малого пройдисвіта, якщо пекло згорить? Тому ТБ – перш за все.

5. Це повчально

Не дарма говорять: «бійся своїх бажань». Крізь призму сатири і гумору, Пратчетт наголошує на актуальності цієї фрази. Люди завжди хочуть отримати щось велике: владу, гроші, силу, сподіваючись, що це може принести їм щастя. Але деяким мріям краще залишатися мріями. Адже існують речі, кращі за всі багатства – і найчастіше, ці речі здаються нам зовсім несуттєвими.
 

Кому читати

 
Тим, хто більше року чекав на повернення Ринсвінда, а також шанувальникам короткої та легкої літератури.
 
Вам може бути цікаво
«Нью-йоркська трилогія» Пола Остера. Рецензія на книгу
Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Слідство під час канікул
Великодня історія
Кляйнерт Наталія
Тест. Тренуємо мозок: головоломки та неймовірні факти
Таємниці популярності книг Кім Слейтер, або Чому важливо ніколи не здаватися
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати