0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
10 рис характеру, які варто виховати в дітях
Random
 
Усі нам важливо, щоб наші діти виросли щасливими, добрими і чуйними. Але часто ми забуваємо про те, що доля дитини та її особистість формуються ще з перших кроків життя. Аманда Джагер для батьківського порталу Avelist уклала свій список рекомендацій, як виховати щасливу дитину та які особисті якості в цьому допоможуть.
 
Бути незалежними. Я хочу, щоб мої діти могли бути незалежними і робили особистий вибір, спираючись на власні цінності. Щоб вони не відчували обмежень через страх і невпевненість в собі. Я нагадую собі про це, коли думаю, що мені легше самій вирішити якусь з їхніх проблем, а не чекати поки вони зроблять це самостійно.
 
Раціонально оцінювати ризики. Управління ризиками займає важливу частину в житті дорослої людини. Залізе дитина на дерево або пораниться на дитячому майданчику - я борюся зі своїми інстинктами матері-захисниці щодня і сподіваюсь, що, дозволяючи дітям самим відслідковувати ризики, я даю їм можливість оволодіти вмінням, яке знадобиться у дорослому житті. 
 
Активно працювати над самодисципліною. Я навмисно написала «працювати над», а не бути самодисциплінованим. Я вважаю, що самодисципліна не є постійною рисою характеру, це - щоденний вибір і щоденні рішення.
 
Знати, і як бути лідером, і як йти за кимось. Бути лідером означає не тільки керувати. Я хочу, щоб мої діти розуміли, що означає бути хорошим лідером. Але в житті так буває, що нерідко ми є членами команд уже з певними керівниками.  Дуже важливо  знати, коли потрібно вести за собою, а коли піти за кимось. Сподіваюся, мені вдасться навчити дітей робити добре і те, й інше.
 
Впоратися з розчаруваннями, поразками і зневірою. Як би мені хотілося, щоб я сама з усім цим краще справлялася. Якщо мені щось не вдається, я закриваюсь у собі. Сподіваюся, я зможу навчити моїх дітей аналізувати помилки і поразки й сприймати їх як можливість чогось навчитися.
 
Любити читати. Читання вчить співпереживати, дає можливість зазирнути у чийсь досвід, до якого у реальному житті у нас немає доступу. Я хочу, щоб мої діти любили читати, тоді їхні серця й очі завжди будуть відкриті для нових людей, ідей і місць, навіть якщо діти будуть обмежені фінансами, простором або роботою.
 
Продовжувати вчитися. Одне нове слово на тиждень, якийсь цікавий факт, назви нових міст,  - щоб це не було, я хочу, щоб мої діти стали дорослими, які будуть любити вчитися і не розглядатимуть освіту як пройдений життєвий етап.
 
Бути добрими і щедрими до інших. Ми всі знаємо, що це - частина добре прожитого життя.
 
Працювати над собою. Якщо тобі легко - зроби більше і стань кращим. Якщо складно - не зупиняйся, зберися і все вдасться. Я хочу, щоб мої діти розуміли цінність наполегливої роботи і шанували працю інших людей.
 
Жити згідно зі своїми цінностями. Мої діти не обов'язково повинні дотримуватися моїх поглядів. Але я можу показати на власному прикладі, що означає бути вірним своїм переконанням. І вони зможуть сформувати свою систему принципів.
 
 
Вам може бути цікаво
Слідопитенята
Знижки до 50% на дитячі книжки!
Даруємо знижку на книжку тижня: «Однакові чи різні? Геноміка»!
Роман «Югославія, моя батьківщина» Ґорана Войновича – переможець премії «Анґелус»!
Домашня бібліотека: варто чи ні
«Нормальні люди» Саллі Руні: селінджерівський бестселер на новий лад чи біблія міленіалів?
stary_lev Стежити
дописів читачів